Školské triedy v prepravných kontajneroch

V súčasnosti sa prepravné kontajnery stávajú čoraz populárnejšie. Kontajnerové reštaurácie, kontajnerové bary, kontajnerové nemocnice či kontajnerové vysnené domy. Prepravný kontajner je vyrobený z ocele a slúži na prepravu ťažkého nákladu. Je možné v ňom však mať aj školské vyučovanie a študovať?

container-classroom-9
Kontajnerová trieda

V horách vo vínovej aleji Durbanville, na okraji Kapského mesta v Juhoafrickej republike, v kraji známom chudobou, postavili z prepravného kontajnera nezávislú triedu pre žiakov vo veku 5-6 rokov. Tak títo žiaci mohli začať školský rok v naozaj nezvyčajnom prostredí.

container-classroom-12
Koncept

 

Celé to začalo ako každoročná súťaž v tvorivosti s názvom “Robme rozdiely pomocou dizajnu”. Súťažiaci sa snažili nájsť spôsob ako recyklovaný kontajner môže pomôcť školám v núdzi.

container-classroom-2
Farebné okná

Ráno tento kontajner slúži ako školská trieda a poobede ako miestna knižnica. Na ochranu pred slnkom bol na kontajner nainštalovaný solárny kryt. Medzera medzi strechou a krytom redukuje tvorbu tepla. Na každú stranu kontajnera vsadili farebné okná slúžiace na ventiláciu. Stupňovité sedenie ponúka deťom nielen možnosť sa socializovať ale vychutnať si tam aj svoj obed. Takisto spľňa funkciu amfiteátra.

Veľká plocha okolo triedy sa premenila na zeleninovú záhradu, kde si deti môžu vyskúšať pestovanie rastlín a poskytuje dennodenný prídel čerstvej zeleniny ako súčasť výživového programu.

container-classroom-4

Ako vidíme, kontajnery sú nielen ekonomické ale aj praktické. Shanghai Metal Corporation je vedúci výrobca a dodávateľ prepravných kontajnerov na trhu. Pre viac informácií navštívte naše webové stránky alebo nám zašlite požiadavku. Takisto nás môžete nasledovať na Facebook, Twitter, Instagram alebo LindkedIn. Ak máte smart phone alebo tablet, neváhajte si stiahnuť našu novú aplikáciu oskenovaním  QR kódu. Anglicky hovoriaci personál vám veľmi rád odpovie na prípradné otázky.

Silvia M.//SMC Editor

Zdroje: wisegeek.com, wikipedia.com, archdaily.com, gizmag.com, google images, pinterest

Viac článkov od tohto autora si môžete prečítať tu.

Viac o kontajneroch si môžete prečítať tu.

广告

发布者

Shanghai Metal Corporation

As an integrated global manufacturer, supplier of metal related products and reliable services we dedicate this blog to manifest our interests on different topics that would surely brighten your mind everyday. Each article is suited for every types of reader because we value simplicity as the key to transmit messages. Follow us and stay updated ~! Visit our main website to learn more about us : http://www.shanghaimetal.com/ Our address : 20th Floor Yuan Mansion, 738 Dongfang Road, Shanghai, China 200122 Email : shanghaimetalcorp@gmail.com Skype : shanghaimetal Telephone : +86 21 6875 6127 Monday - Friday : 9am - 5pm Saturday & Sunday : Available by appointment

发表评论

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com 徽标

您正在使用您的 WordPress.com 账号评论。 注销 /  更改 )

Twitter picture

您正在使用您的 Twitter 账号评论。 注销 /  更改 )

Facebook photo

您正在使用您的 Facebook 账号评论。 注销 /  更改 )

Connecting to %s