Facebook – líder na zemi aj na oblohe

Keď sa niekde stratíme, nájdeme cestu v aplikácii “mapy” na našom smartphone. Keď sa chceme dozvedieť zaujímavosti o mieste, na ktorom sa nachádzame počas cestovania, vyhľadáme si to na internete. Keď sa sfotíme s priateľmi, chceme sa o to podeliť. Kde? Pravdepodobne na Facebook-u. A práve Facebook je ten, čo chce celosvetovo rozšíriť internet, aj na miesta, kde teraz k nemu nemajú prístup.

mark
Mark Zuckerberg

 V súčasnosti má iba jedna tretina svetovej populácie prístup na internet a Facebook v tom vidí príležitosť. So svojím zakladateľom Markom Zuckerbergom práve pracuje na vývoji bezpilotného lietadla tzv. dronu, ktoré dokáže vyletieť do výsky nad 12 km a bude schopné podporiť internetový prístup na celom svete. Zakladateľ tejto sociálnej siete dúfa, že jeho projekt Internet.org zabezpečí internetový prístup do ostatných dvoch tretín sveta.

Spoločnosť diskutuje použitie bezpilotných lietadiel, ktoré by neustále krúžili na oblohe. Tieto lietadlá by boli veľkosťou ako komerčné lietadlo a mali by vyletieť ponad vzdušný priestor, kde nelieta žiadne lietadlo, do výšky 60 000 až 90 000 stôp (jednotka dĺžky, spravidla okolo 0,3 m). Lietadlá musia byť na solárny pohon, aby mohli nepretržite letieť bez čerpania paliva.

facebook-internet-drone-537x386
A drone

Pravdaže ako pri každom projekte, ani tento sa nevyhol problémom. V jednom drone zvyčajne sedí 1 osoba, ktorá to riadi.  “Nemôžeme mať 1 osobu na 1 dron, ak chceme prísť na to, ako prepojiť celý svet.” hovorí Yael Maguire, vedúci inžinier vo Facebook Collectivity Lab. Ďalším problémom je, že vzdušný priestor nad 60 000 stôp nie je zatiaľ vôbec regulovaný a kontrolovaný. Napriek všetkému však chce Facebook poslať 1 dron na testovací let, pravdepodobne v roku 2015 a v americkom vzdušnom priestore.

Ak sa chcete dozvedieť viac o aero priemysle v spoločnosti Shanghai Metal Corporation, choďte na naše webové stránky alebo nám pošli požiadavku tu. Náš anglicky hovoriaci personál vám s radosťou odpovie na prípadné otázky. Takisto nás môžete nasledovať na Facebook, Twitter, LindkedIn, Instagram alebo si môžete stiahnuť najnovšiu aplikáciu oskenovaním QR kódu.

SMC QR

 Silvia M.//SMC Editor

Viac článkov od tohto autora nájdete tu.

Zdroje : mirror.co.uk, abcnews.go.com, inhabitat.com, googleimages

#BuildingValueAcrossTheGlobe

 

广告

发布者

Shanghai Metal Corporation

As an integrated global manufacturer, supplier of metal related products and reliable services we dedicate this blog to manifest our interests on different topics that would surely brighten your mind everyday. Each article is suited for every types of reader because we value simplicity as the key to transmit messages. Follow us and stay updated ~! Visit our main website to learn more about us : http://www.shanghaimetal.com/ Our address : 20th Floor Yuan Mansion, 738 Dongfang Road, Shanghai, China 200122 Email : shanghaimetalcorp@gmail.com Skype : shanghaimetal Telephone : +86 21 6875 6127 Monday - Friday : 9am - 5pm Saturday & Sunday : Available by appointment

发表评论

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com 徽标

您正在使用您的 WordPress.com 账号评论。 注销 /  更改 )

Twitter picture

您正在使用您的 Twitter 账号评论。 注销 /  更改 )

Facebook photo

您正在使用您的 Facebook 账号评论。 注销 /  更改 )

Connecting to %s