Šperky z nerezovej ocele pre mužov aj ženy

Nerezová oceľ sa vďaka svojej odolnosti voči strate lesku a pre svoj jasný striebristý lesk, stala populárnou voľbou pre výrobu šperkov. Keďže je silná natoľko, aby slúžila dennému noseniu, nemôžete urobiť zlé rozhodnutie, ak si práve nerezovú oceľ vyberiete na tvorbu šperkov. Oceľ a kovy vo všeobecnosti hrajú dôležitú rolu v súčasnom šperkovníctve.

Krátka história kovov v šperkárstve

i_jeweleryKovy sú také staré ako ľudská civilizácia samotná. História výroby šperkov sa datuje niekoľko tisíc rokov pred naším letopočtom. Už ľudia v staroveku, Mezopotámci, Egyp-ťania, Gréci či Rimania, používali kovy. Pôvod slova “kov” je neznámy, ale predpokladá sa, že pochádza z kombinácie gréckych slov “metallin” (hľadať) a “metallon” (kov/baňa).

Šperky z nerezovej ocele

V súčasnosti si nerezová oceľ našla svoju cestu k móde a slúži na výrobu mnohých šperkov od náušníc až po náhrdelníky. Nerezová oceľ bola vynájdená Harrym Brearleym z Brown & Firth Research Laboratories v roku 1913 a postupným vývojom a časom sa z nej stal kov odolný korózii. Stala sa obľúbenou u žien ale aj mužov, ktorí hľadali a chceli dosiahnuť industriálny, pouličný “look” s lesklým nádychom. Nerezová oceľ tak môže byť vhodnejším výberom než drahé kovy ako zlato, striebro či platina.

Výhody šperkov z nerezovej ocele
  • nízka reaktívnosť – prostredie, ktoré obsahuje vysoký obsah chlóru alebo soli, môže zvýšiť pravdepodobnosť straty lesku, takže je vhodná pre potápačov či plavcov
  • odolonosť voči korózii
  • dlhá životnosťa trvanlivosť
stainless steel bracelet
Náramky. prstene a náhrdelník z nerezovej ocele

jewlelrypin steel

V spoločnosti Shanghai Metal Corporation ponúkame vysoko kvalitné výrobky medzi inými aj nerezovú oceľ a iné kovy.  Viac informácií o produktoch a spoločnosti nájdete na našich webových stránkach alebo nám môžete napísať tu a náš anglicky hovoriaci personál vám veľmi ochotne pomôže. Takisto nás môžete nasledovať na Facebook, Instagram, Twitter alebo LindkedIn či stiahnuť si našu aplikáciu oskenovaním QR kódu.

SMC QR

Silvia M.// SMC Editor

Viac článkov od tohto autora nájdete tu.

Zdroje : zales.com, ebay.com, inhabitat.com, pinterest.com, googleimages

 

Advertisements

Published by

Shanghai Metal Corporation

As an integrated global manufacturer, supplier of metal related products and reliable services we dedicate this blog to manifest our interests on different topics that would surely brighten your mind everyday. Each article is suited for every types of reader because we value simplicity as the key to transmit messages. Follow us and stay updated ~! Visit our main website to learn more about us : http://www.shanghaimetal.com/ Our address : 20th Floor Yuan Mansion, 738 Dongfang Road, Shanghai, China 200122 Email : shanghaimetalcorp@gmail.com Skype : shanghaimetal Telephone : +86 21 6875 6127 Monday - Friday : 9am - 5pm Saturday & Sunday : Available by appointment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s