Budú autá z bambusu?

BambooKyoto
Bambus

Bambus je jeden z najrýchlejšie rastúcich rastlín na svete. Niektoré druhy môžu vyrásť až 100 cm za deň, čo je až neuveriteľné. Bambusy sú typické pre južnú. juhovýchodnú a východnú Áziu. Slúžia ako stavebný materiál, zdroj obživy a na univerzálne surové spracovanie.   Môže sa však bambus stať náhradníkom uhlíkových vlákien v automobilovom priemysle.

Skutočné uhlíkové vlákna sú stále dosť drahé a vyžadujú veľa úsilia na ich výrobu. Ak sa uhlíkové vlákna vyrobia zle, majú tendenciu sa lámať a strácať na pevnosti. Čo je ale dôležitejšie, výroba uhlíkových vlákien má negatívny vplyv na životné prostredie. Gary Young, výrobca surfových dosiek. hovorí : “So správnym prístupom by bambus mohol byť používaný v rôznych smeroch v automobilovom priemysle, a to vďaka svojim nepopierateľným kvalitám a pozitívnemu vplyvu na životné prostredie.”

phoenix-concept-car-3-opt
Bambusové auto budúcnosti

Bambus naozaj vyzerá sľubne v mnohých uhloch pohľadu. Mohol by uspieť v rôznych testoch typických pre automobilový priemysel. Bambusové drevo stojí pár drobných za kilo a je to pravdepodobne jeden z najlepších obnoviteľných zdrojov, keďže rastie veľmi rýchlo.

Divízia Toyota Lexus je jeden z výrobcov áut, ktorí podporujú používanie obnoviteľných materiálov. Nechali sa inšpirovať bambusom a prichádzajú s ôsmimi modelmi, kde je volant lemovaný bambusovým drevom. Podľa slov inžinierov, ak je volant pohodlný a príjemný na dotyk, necítite sa tak unavení, aj keď šoférujete dlhšie vzdialenosti.

bamboo
Bambusom lemovaný volant

Ako inak, aj s používaním bambusu v automobilovom priemysle je spojených viacero problémov a otázok. Momentálne, uhlíkové vlákna stále nie sú nahradené bambusom, ale je možno len otázkou času, kedy budeme šoférovať bambusové auto.

Jose-Mauricio-Pardo-bamboo-vehicle
Vsetko okrem motora je z bambusu

Shanghai Metal Corporation ponúkame širokú škálu výrobkov, ako oceľ, hliník, ale aj uhlíkovú oceľ, ktoré sa používajú v mnohých odvetviach.  Ak sa chcete dozvedieť viac navštívte naše webové stránky alebo nám zašlite dopyt. Tiež nás môžete nasledovať na Facebook, Twitter, Instagram alebo LindkedIn alebo si môžete stiahnuť novú aplikáciu oskenovaním QR kódu.

SMC QR

Silvia M.//SMC Editor

Prečítajte si viac článkov od tohto autora tu.

Zdroje : inhabitat.com, trendblast.com, bbc.com, greencarreports.com, wikipedia.org, googleimages

 

广告

发布者

Shanghai Metal Corporation

As an integrated global manufacturer, supplier of metal related products and reliable services we dedicate this blog to manifest our interests on different topics that would surely brighten your mind everyday. Each article is suited for every types of reader because we value simplicity as the key to transmit messages. Follow us and stay updated ~! Visit our main website to learn more about us : http://www.shanghaimetal.com/ Our address : 20th Floor Yuan Mansion, 738 Dongfang Road, Shanghai, China 200122 Email : shanghaimetalcorp@gmail.com Skype : shanghaimetal Telephone : +86 21 6875 6127 Monday - Friday : 9am - 5pm Saturday & Sunday : Available by appointment

发表评论

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com 徽标

您正在使用您的 WordPress.com 账号评论。 注销 /  更改 )

Facebook photo

您正在使用您的 Facebook 账号评论。 注销 /  更改 )

Connecting to %s