Vyliezť sa dá naozaj všade!

Radi leziete na vysoké či nezvyčajné miesta a máte pri tom šialený úsmev na tvári? Potom si zamilujete dvoch mladých Rusov, Vadim Makhorov a Vitaliy Raskalov, ktorí sa nudili asi na toľko, až sa rozhodli začať s lezením na najvyššie budovy sveta.

Celá táto myšlienka vznikla z vášne z fotenia. Pred niekoľkými rokmi urobili pár fotiek so svojimi mobilnými telefónmi, čo sa im zapáčilo a kúpili si kvalitné fotoaparáty, aby mohli zachytávať úžasné momenty. Len stále premýšľam, prečo si nefotili len kvety a prírodu, kde môžu stáť nohami pevne na zemi.

Keďže majú radi výzvy, za svoj ďalší cieľ si vybrali Shanghai Tower v Číne, ktorá meria 650 metrov a je stále v procese výstavby. Táto veža je druhá najvyššia na svete, hneď za Burj Khalifa v Dubaji. (source)

“Uvedomovali sme si prísne čínske zákony a tak sme sa na tento výstup pripravovali veľmi svedomite. Vybrali sme si vhodný dátum, čo bol prvý deň počas Čínskeho nového roku. Strážna služba bola menej ostražitá ako inokedy, na stavbe nikto nepracoval a stroje boli vypnuté” povedal Rascalov.

Na stavbu sa dostali okolo polnoci, najprv im trvalo 2 hodiny, kým sa pešo dostali na 120-te poschodie a potom čakali 18 hodín na lepšie počasie. Čudujem sa, že si to počas toho čakania nerozmysleli.

Pravdaže sa takéto pokusy vyliezť na rôzne budovy v meste nepáčia autoritám a títo mladíci mali problém so zákonom v niekoľkých krajinách. Napríklad keď liezli na pyramídy v Gize alebo na Katedrálu svätého Víta v Prahe.

St. Vitus Cathedral in Prague

Počas lezenia nepoužívajú žiadne istenie, horolezecké nástroje či iné opatrenia pre ich bezpečnosť. Majú len svoje fotoaparáty, odvahu a zručnosť. Uvidíme, kam ich nohy zavedú nabudúce!

The Eiffel Tower

Horolezecké nástroje sa vyrábajú z nerezovej ocele a využívajú ich tí, ktorí narozdiel od týchto chlapcov, chcú mať pocit istoty a bezpečnosti. V Shanghai Metal Corporation ponúkame vysoko-kvalitnú nerezovú oceľ alebo iné oceľové a kovové produkty. Pre viac informácií navštívte wenové stránky alebo nám zašlite dopyt. Anglicky hovoriaci personál vám ochotne pomôže vybrať produkt podľa vašich predstáv. Stiahnite si aplikáciu oskenovaním QR kódu alebo nás nasledujte na sociálnych sieťach.

SMC QR

    

Silvia M.//SMC Editor

Prečítajte si viac článkov od tohto autora tu.

Zdroje : wikipedia.org, theatlantic.com, huffingtonpost.com, googleimages

广告

发布者

Shanghai Metal Corporation

As an integrated global manufacturer, supplier of metal related products and reliable services we dedicate this blog to manifest our interests on different topics that would surely brighten your mind everyday. Each article is suited for every types of reader because we value simplicity as the key to transmit messages. Follow us and stay updated ~! Visit our main website to learn more about us : http://www.shanghaimetal.com/ Our address : 20th Floor Yuan Mansion, 738 Dongfang Road, Shanghai, China 200122 Email : shanghaimetalcorp@gmail.com Skype : shanghaimetal Telephone : +86 21 6875 6127 Monday - Friday : 9am - 5pm Saturday & Sunday : Available by appointment

发表评论

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com 徽标

您正在使用您的 WordPress.com 账号评论。 注销 /  更改 )

Twitter picture

您正在使用您的 Twitter 账号评论。 注销 /  更改 )

Facebook photo

您正在使用您的 Facebook 账号评论。 注销 /  更改 )

Connecting to %s