Filtrujte si vodu sami a so štýlom

Chuť vody z vodovodu už nie je to, čo bývalo. Znečistenie vody je jeden z najvážnejších problémov v súčasnosti a nie každý na svete má prístup k pitnej vode. ALE! Je tu jedna z možnosťí ako vyčistiť vodu a dopriať si lahodnú chuť vody.  Stačí len keď budete mať nejakú tú meď.

Keďže pijeme vodu každý deň, môže vážne ohroziť naše zdravie, poprípade môžeme až zomrieť, ak sa v nej budú nachádzať rádioaktívne častice, arzén či olovo. Ako som však už spomínala, existujú metódy, ako vodu vyčistiť a ja vám predstavím jednu z nich.

Metóda s použitím zinku a medi

Táto technológia filtrácie vody (predávaná pod značkou KDF) používa granule medi a zinku na čistenie vody. Tieto medené a zinkové molekuly sa správajú ako opačné póly na batérii. Istá časť znečistenej vody putuje k medi a ďalšia časť zase k zinku. Vzniknuté chemické reakcie produkujú ozón a iné častice, ktoré zabíjajú baktérie a iné organizmy. Táto metóda však nedokáže odstrániť organickú kontamináciu a pesticídy. Naopak však efektívne odstraňuje kovy a chlór.

Krištáľ a meď čistia vodu

Still vessels by Formafantasma

Štúdio Formafantasma vytvorila kolekciu krištáľovo-medených nádobiek s uhlíkmi, ktoré čistia vodu a zároveň ju v nej môžete aj servírovať. Aktivácia uhlíka zväčšuje plochu a vďaka miniatúrnym dierkam odstraňuje nečistoty z vody.

Still vessels by Formafantasma

Dizajnéri túto kolekciu vytvorili s cieľom urobiť z filtrovania vody denný zvyk. Vzory na nádobkách sú v tvare baktérií, ktoré našli v rieke v 19. storočí. Kolekcia bola súčasťou výstavy v Miláne v roku 2014.

Tak čo si myslíte o tomto nápade? Je originálny, moderný, užitočný a premieňa vodu na chutnú a bez nečistôt.

Still vessels by Formafantasma

Still vessels by Formafantasma

 Still vessels by Formafantasma

Shanghai Metal Corporation ponúka vysoko-kvalitnú meď a iné kovové produkty. Pre viac informácii navštívte webové stránky alebo nám zašlite dopyt. Stiahnite si tiež aplikáciu oskenovaním QR kódu alebo nás nasledujte na sociálnych sieťach.

SMC QR

    

Silvia M.//SMC Editor

Viac článkov od tohto autora čítajte tu.

Zdroje : dezeen.com, formafantasma.com, drdavidwilliams.com, googleimages

Advertisements

Published by

Shanghai Metal Corporation

As an integrated global manufacturer, supplier of metal related products and reliable services we dedicate this blog to manifest our interests on different topics that would surely brighten your mind everyday. Each article is suited for every types of reader because we value simplicity as the key to transmit messages. Follow us and stay updated ~! Visit our main website to learn more about us : http://www.shanghaimetal.com/ Our address : 20th Floor Yuan Mansion, 738 Dongfang Road, Shanghai, China 200122 Email : shanghaimetalcorp@gmail.com Skype : shanghaimetal Telephone : +86 21 6875 6127 Monday - Friday : 9am - 5pm Saturday & Sunday : Available by appointment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s